Kancelaria prawa pracy we Wrocławiu
prawnik i adwokat Iwo Klisz

 • Kancelaria prawna Klisz i Wspólnicy z Wrocławia specjalizuje się w sprawach z dotyczących prawa pracy. Prowadzimy spory sądowe reprezentując klientów przed sądami pracy, (występujemy zarówno w imieniu pracodawców i pracowników)
 • Członkowie działu prawa pracy naszej kancelarii (adwokaci i radcowie prawni) świadczą także kompleksowe doradztwo dla pracodawców.
 • Udzielamy także porad prawnych pracownikom w biurze Kancelarii przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 we Wrocławiu lub on line w zakresie wszystkich aspektów związanych z prawem pracy.

  Zapoznaj się z usługami prawnymi, które oferujemy.

  adwokat wrocław prawo pracy

  adwokat Iwo Klisz i radca prawny Anna Klisz
  tel. kom. 695 560 425

  Szybki kontakt z adwokatem

  Jak możemy Ci pomoc w sprawach dotyczących prawa pracy?

  Doradztwo z zakresu prawa pracy dla pracodawców we Wrocławiu oraz na terenie całego kraju

  Wspieramy naszych Klientów, pomagając im spełniać warunki narzucane przez kodeks pracy w taki sposób, żeby zapewnić konieczną elastyczność działania zakładu pracy, ale jednocześnie minimalizować narażenia się na zarzut naruszenia praw pracowniczych czy warunków pracy. Doradzamy we wszystkich aspektów związanych z zatrudnianiem pracowników (w oparciu o stosunek pracy lub stosunek cywilny)

  Pomagamy optymalizować zatrudnienie (m.in. tworzymy zgodne z prawem umowy o dzieło, o świadczenie usług czy kontrakty menedżerskie). Wspieramy pracodawców w czasie redukcji zatrudnienia (pomagamy rozwiązywać umowy o pracę w trybie zwolnień indywidualnych lub grupowych)

  Przygotowujemy dokumentację wewnętrzną (regulaminy pracy i wynagradzania), wdrażamy i optymalizujemy wymagane prawem procedury (regulamin pracy zdalnej, regulamin kontroli trzeźwości, regulamin funduszu świadczeń socjalnych), reprezentujący naszych Klientów w sporach zbiorowych pracy, przed związkami zawodowymi, a także w toku kontroli prowadzonych przez organy państwowej inspekcji pracy.

  Nasz główna siedziba mieści się we Wrocławiu, ale obsługujemy pracodawców z terenu całej polski, ponieważ w zwykłym, codziennym toku czynności wszystkie czynności — włączając w to spotkania — prowadzone są w formie zdalnej.

  Zadzwoń teraz 695 560 425 i umów się na konsultację z doświadczonym adwokatem od prawa pracy

  Prawnik od prawa pracy we Wrocławiu — skuteczna pomoc prawna dla pracowników

  Udzielamy porad prawnych w siedzibie naszej Kancelarii lub on line. W toku spotkania z prawnikiem tłumaczymy pracownikom ich prawa i potrzeby pracodawcy, które je determinują.

  Udzielamy pomocy we wszystkich aspektach dotyczących prawa pracy we Wrocławiu.

  prawnik prawo pracy wrocław
  prawo pracy wrocław

  Sprawy pracownicze w sądzie pracy — reprezentacja pracodawców i pracowników w sprawach z prawa pracy we Wrocławiu

  Reprezentujmy każdą ze stron stosunku pracy przed sądami pracy. Kiedy reprezentujemy klienta w postępowaniu, przygotowujemy w jego imieniu wszystkie pisma procesowe, zapewniamy obecność na rozprawach adwokata lub radcy prawnego, sporządzamy zażalenia, apelacje, wnioski o wznowienie postępowania lub skargi kasacyjne do Sądu Najwyższego.

  Sprawdź opinie naszych zadowolonych klientów

  Chcesz, aby Twoją sprawę prowadził adwokat z Kancelarii Prawa pracy Klisz i Wspólnicy we Wrocławiu? Zapraszamy do kontaktu!

  Wrocław

  ul. Kazimierza Wielkiego
  Budynek "TIMES"

  FAQ - czyli najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania dotyczące pomocy prawnej z zakresu prawa pracy we Wrocławiu

   

  Ile kosztuje porada prawna w sprawie prawa pracy?

  Stawki pomocy w sprawach pracowniczych w naszej Kancelarii to 400 PLN za godzinę. Tyle wynosi koszt spotkania z prawnikiem od prawa pracy w celu uzyskania porady prawnej, a także godzinowa stawka za doradztwo w zakresie prawa pracy dla pracodawców. W przypadku stałych Klientów firmowych, z którymi współpracujemy na podstawie umów ryczałtowych, istnieje możliwość ustalenia niższej stawki po indywidualnych negocjacjach.

  Ile bierze adwokat za reprezentowanie w sądzie pacy?

  Koszty reprezentacji w sprawach przed sądem prawa pracy i ubezpieczeń społecznych są ustalane indywidualnie przed zleceniem sprawy. Wysokość honorarium zależy od stopnia skomplikowania sprawy, a także wartości przedmiotu sporu. Minimalne wynagrodzenie Kancelarii za postępowanie dotyczące stosunku pracy w jednej instancji to 4000 PLN + 23% VAT.

  Kiedy można złożyć pozew do sądu pracy?

  Pracownik ma prawo wejścia na drogę sądową w każdej sytuacji, kiedy pracodawca narusza przepisy prawa pracy.  Dla przykładu można wymienić sprawy o bezprawne rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia czy za wypowiedzeniem (dot. umowy na czas określony lub umowy na czas nieokreślony), sprawy dotyczące ustalenia stosunku pracy, zasądzenia odszkodowania z tytułu umowy o zakazie konkurencji, stosowania mobbingu lub dyskryminacji, a także zasądzenia wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych.

  Gdzie uzyskać informacje o prawie pracy?

  Pracownik może skorzystać pomocy z zakresu prawa pracy udzielanej przez państwową inspekcję pracy, w ramach kontaktów ze związkami zawodowymi działającymi u pracodawcy lub w profesjonalnej kancelarii radcy prawnego, lub w kancelarii adwokackiej, która świadczy usługi lub doradztwo z zakresu prawa pracy. Istotne, żeby podmiot udzielający pomocy w sprawach z zakresu prawa pracy zapewniał kompleksową obsługę prawną, a także gwarantował odpowiedni poziom doświadczenia i wiedzy oraz poufność.