Kancelaria Prawa Spadkowego

Prawo spadkowe to jedna z najważniejszych specjalizacji w naszej Kancelarii. Sprawami spadkowymi zajmujemy się od samego początku. Założyciele Kancelarii – adwokat Iwo Klisz oraz radca prawny Anna Klisz osobiście przeprowadzili setki spraw spadkowych.

Następnie wspólnie przeszkolili cały zespół Kancelarii w zakresie prowadzenia spraw spadkowych. Każdy nowy radca prawny i adwokat w naszej Kancelarii Adwokackiej obowiązkowo musi posiadać już doświadczenie w zakresie prawa spadkowego.

Z pełną odpowiedzialnością możemy zatem stwierdzić, że nasi adwokaci i radcowie prawni to jedni z najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce, jeżeli chodzi o prawo spadkowe.

Pomoc w zakresie prawa spadkowego udzielamy zarówno spadkobiercom, jak i spadkodawcom.

sprawy spadkowe

adwokat Iwo Klisz oraz radca prawny Anna Klisz — właściciele Kancelarii Klisz i Wspólnicy

Skontaktuj się z naszym adwokatem od spraw spadkowych pod numerem: +48 695 560 425 i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc

KANCELARIA PRAWA SPADKOWEGO –
W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Dopełniamy formalności związanych z nabyciem prawa do spadku

Doradzamy klientom najlepsze i najszybsze rozwiązanie. Kierujemy sprawę do sądu w ramach postępowania o stwierdzenie nabycia spadku lub, we współpracy z notariuszem, przygotowujemy dokumenty potrzebne do uzyskania notarialnego poświadczenia dziedziczenia.

Wspomagamy proces podziału majątku spadkowego

Nasza Kancelaria, w zależności od sytuacji, reprezentuje interesy spadkobierców w sprawie sądowej o dział spadku lub przygotowuje umowę o dział spadku (dzięki której spadkobiercy mogą zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy).

Reprezentujemy przed sądem w przypadku braku zgody wśród spadkobierców

W sytuacji, gdy pomiędzy spadkobiercami pojawiają się konflikty na tle finansowym dotyczącym przedmiotów ze spadku, reprezentujemy naszych Klientów w celu uzyskania jak najkorzystniejszego orzeczenia sądowego. Często w takich sprawach mamy również do czynienia z uznaniem za niegodnego dziedziczenia.

Prowadzimy sprawy o zachowek

Pomagamy zarówno osobom (spadkobiercom), którym należy się zachowek w taki sposób, aby zyskali maksymalnie dużo z majątku spadkowego, a także pozwanych – zobowiązanych do jego zapłaty, dążąc do zmniejszenia kwoty zachowku.

Udzielamy porad prawnych z zakresu prawa spadkowego

W naszej Kancelarii Adwokackiej rozwiązujemy wszystkie sprawy spadkowe. Doradzamy spadkobiercom, spadkodawcom, uprawnionym do zachowku, obdarowanym oraz wierzycielom spadkowym.

Pomagamy również klientom z zagranicy

Nasze usługi w zakresie prawa spadkowego świadczymy również dla Klientów mieszkających za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Irlandii, czy RPA. Często zdarza się, że osoby, które opuściły nasz kraj, dziedziczą po krewnych w Polsce. W takich sprawach dążymy do załatwienia spraw spadkowych szybko, bez konieczności planowania kosztownych wizyt Klientów w kraju.

Świadczymy pomoc prawną przy sporządzeniu testamentu

Oprócz powyższych usług, zajmujemy się także wszelkimi kwestiami związanymi z testamentem. Doradzamy przy jego tworzeniu i zabezpieczeniu, a także czuwamy nad jego wykonaniem. Upewniamy się, że postanowienia testamentu są ważne i skonstruowane w ten sposób, że nie będą mogły zostać podważone w sądzie.

Dbamy o kwestie podatkowe związane ze spadkiem

Nasza Kancelaria zapewnia wsparcie i reprezentację przed organami skarbowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku od spadków i darowizn.

Skontaktuj się z naszym adwokatem od spraw spadkowych pod numerem: +48 695 560 425 i pozwól nam rozwiązać Twoje problemy prawne

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ Z ZAKRESU PRAWA SPADKOWEGO W NASZEJ KANCELARII:

Pierwsze spotkanie może się odbyć w jednym z naszych biur we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach lub w formie zdalnej.

Napisz do nas

Nasze biura

Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 1

Katowice

ul. Sobieskiego 27/30

Poznań

ul. Dominikańska 7/4

Gdańsk

ul. Kartuska 31c/1